
Het weeshuis in de azuurblauwe zee
Als trouwe lezer weet je dat ik probeer de Grote Vriendelijke Honderd uit te lezen. Dit keer was het de beurt aan: Het weeshuis in de azuurblauwe zee van TJ Klune. Bekend als hét ultieme voorbeeld van 'cozy fantasy' en overladen met lovende kritieken. Mijn eigen leeservaring was echter een misschien wat minder enthousiast.
Boekinformatie
Aantal sterren: ★★ [2/5]
Titel: Het weeshuis in de azuurblauwe zee
Auteur: TJ Klune
Uitgeverij: Uitgeverij Volt
Prijs: €18,99
Aantal pagina’s: 414
ISBN: 978 90 214 3719 4
Een moeizame en trage start
Het duurde ontzettend lang voor ik überhaupt in het boek kwam. Er zijn momenten geweest waarop ik serieus heb overwogen om het boek dicht te slaan en niet meer uit te lezen. Ik vond het namelijk super saai; er gebeurde voor mijn gevoel letterlijk niets. De introductie van de nogal kleurloze hoofdpersoon Linus Baker en zijn strikte, bureaucratische routine sleepte zich voort, waardoor het verhaal maar moeizaam op gang leek te komen.

Waar het verhaal over gaat
Voor wie het boek nog niet kent, we volgen Linus Baker, een veertigjarige, strikte maatschappelijk werker bij het Ministerie van Toezicht Magische Jongeren (DICOMY). Linus leeft een ontzettend voorspelbaar leven met zijn kat en platenspeler, tot hij een uiterst geheime en cruciale opdracht krijgt van het Allerhoogste Management.
Hij moet voor een maand naar een weeshuis op het idyllische eiland Marsyas reizen om daar een inspectie uit te voeren. Dit is niet zomaar een weeshuis; er wonen zes kinderen die door de overheid als extreem risicovol worden beschouwd. Het is aan Linus om objectief te beoordelen of zij een gevaar vormen voor de rest van de mensheid. Dit bijzondere gezelschap bestaat uit:
- Lucy: Een charmante zesjarige jongen die de zoon van de duivel blijkt te zijn, dol is op tapdansen en klassieke rock-'n-roll.
- Talia: Een pittig dwergmeisje met een grote passie voor tuinieren en het dreigen met haar schep.
- Theodore: Een verlegen, klein draakje dat voornamelijk knopen verzamelt.
- Phee: Een trotse, krachtige bosnimf die nauw verbonden is met de natuur op het eiland.
- Chauncey: Een ondefinieerbaar, groen en kwalachtig wezen dat er oprecht van droomt om later picolo te worden.
- Sal: Een veertienjarige, extreem onzekere jongen die door angst verandert in een kleine Pomeriaan.
Dit bijzondere weeshuis staat onder de liefdevolle leiding van de raadselachtige Arthur Parnassus, die de kinderen met zijn leven beschermt tegen de harde buitenwereld.
Gekozen familie en diepere connecties
Hoewel de plot in het begin erg traag was, ben ik toch niet gestopt met lezen. Dat zat hem puur in de personages en de hoop dat die het boek nog wat spannender zouden maken. De diepere kennismaking met de kinderen op het eiland en de manier waarop zij ondanks hun verschillen en achtergronden één hecht gezin vormen, was voor mij uiteindelijk de reden om toch door te blijven lezen.
Je leert de unieke eigenschappen en de kwetsbaarheid van elk kind kennen, waardoor ze langzaam maar zeker een beetje in je hart kruipen. Daarnaast vind ik het wel knap hoe de relatie tussen Arthur en Linus wordt opgebouwd en besproken. Hun band ontwikkelt zich heel natuurlijk, subtiel en respectvol, zonder dat het de overhand neemt. Het biedt een mooie, volwassen manier om het thema homosekualiteit te bespreken.
Mijn eindoordeel
Al met al blijft mijn gevoel over Het weeshuis in de azuurblauwe zee wat tweeledig. De prachtige boodschap over acceptatie, het doorbreken van vooroordelen en de sterke band tussen de personages zijn absoluut de pluspunten van dit boek. Maar dat is het dan ook wel voor mij. De trage opbouw en het gebrek aan echte spanning wegen voor mij zwaar mee.
Het is een boek dat je moet liggen en waar je het geduld voor moet opbrengen. Hoewel het voor mij geen absolute favoriet uit de Grote Vriendelijke Honderd zal worden, ben ik achteraf gezien blij dat ik de personages op het eiland Marsyas alsnog heb leren kennen.
Enthousiast geworden? Bestel het boek direct!
Ben je nieuwsgierig geworden naar dit bijzondere verhaal over gekozen familie, magie en acceptatie? Wil je zelf meereizen naar het eiland Marsyas en ontdekken hoe Linus en de kinderen je hart veroveren? Bestel jouw exemplaar gemakkelijk via de knop hieronder:
Bestel Het weeshuis in de azuurblauwe zee direct bij Bol
Let op: In dit artikel zitten affiliate links en/of is het gemaakt in samenwerking met een merk. Dat betekent dat ik een kleine vergoeding krijg als jij via die links iets bestelt, zonder dat het jou extra kost. Zo steun je Mama’s met thee en help je mij om leuke content te blijven maken.
Op social media herken je samenwerkingen en affiliate posts altijd aan de hashtag #mmtad. Zo weet je direct waar het om gaat.
Thanks voor je support!










